Csontvelő-átültetés Törökországban

Csontvelő-átültetést fontolgat Törökországban? Tudjon meg mindent az isztambuli csontvelő-átültetésről: eljárás, költségek, gyógyulás. Kérjen ingyenes árajánlatot egy sikeres kezelésre Isztambulban.

A LegjobbKlinika.com tájékoztatást nyújt a törökországi csontvelő-átültetésekről, és segít lefoglalni egy műtétet képzett török sebészeknél. Ez a tartalom kizárólag tájékoztató jellegű, és nem helyettesíti a szakszerű orvosi tanácsadást.

Mennyibe kerül a csontvelő-átültetés Törökországban?

Az autológ csontvelőátültetés olcsóbb, mint az allogén transzplantáció, amelyhez donort kell keresni és több vizsgálatot kell elvégezni.

Ezért a szükséges csontvelőátültetés típusától függően ennek a kezelésnek a költsége 25 000 és 65 000 euró között mozog . Indián kívül Törökország a legolcsóbb európai ország a csontvelőátültetés tekintetében, és akár háromszor kevesebbe kerül, mint Európában.

Csontvelőátültetés Törökországban25 000 eurótól

Bevezetés

A csontvelő-átültetés számos súlyos betegségben, például leukémiában (vérrákban), más rákos megbetegedésekben vagy bizonyos örökletes betegségekben szenvedő beteg számára létfontosságú orvosi beavatkozás.

Ha más kezelések nem hozták meg a várt gyógyulást, a csontvelőátültetés (BMT ) néha az egyetlen esély a beteg megmentésére.

Ez az eljárás, amelynek célja a beteg saját őssejtjeinek helyettesítése , esetleg egy egészséges donor őssejtjeivel, évente több mint 50 000 beteget érint világszerte, ebből 32 000-et Európában.

A legjobb megfizethető transzplantációs technológiákkal felszerelt Törökország a világ minden tájáról fogadja a betegeket, akiknek egy orvosi út során további reményt nyújt a gyógyulásra.

Mi az a csontvelőátültetés?

A csontvelő a csontok belsejében található puha, szivacsos anyag. Megkülönböztetünk fehér csontvelőt és vörös csontvelőt.

A vérképző őssejtekből álló vörös csontvelő termeli a szervezet megfelelő működéséhez nélkülözhetetlen különböző vérsejteket (fehérvérsejtek, vörösvérsejtek, vérlemezkék).

Ha a csontvelő nem működik megfelelően olyan betegségek miatt, mint a leukémia vagy az aplasztikus anémia, csontvelőátültetésre (vagy őssejt-átültetésre, illetve vérképzősejt-átültetésre) lehet szükség.

Az eljárás során a beteg vagy sérült csontvelőt a beteg saját magától, kompatibilis, egészséges donortól vagy akár köldökzsinórból származó egészséges sejtekkel helyettesítik.

Az eljárás célja a vérsejtek normális termelődésének helyreállítása és a beteg immunrendszerének megerősítése.

Milyen betegség esetén van szükség csontvelőátültetésre?

A csontvelőátültetést a vérrendszer súlyos betegségeiben és bizonyos daganatos megbetegedésekben szenvedő betegek számára tervezik. Férfiak, nők és gyermekek számára egyaránt elérhető.

Íme a főbb betegségek , amelyek esetén csontvelőátültetésre lehet szükség:

  • Leukémia (limfoblasztos, myeloid) ;
  • Limfóma
  • Myeloma multiplex;
  • Myelodysplasztikus szindrómák (MDS ) és myeloproliferatív rendellenességek ( MDS );
  • Súlyos vérszegénység (aplasztikus, meszes, Fanconi);
  • Thalassaemia;
  • Immunhiányos állapotok.

A transzplantáció alkalmazható olyan sejtek reprodukálására is, amelyek súlyos kezelés, például kemoterápia vagy sugárterápia következtében súlyosan károsodtak, vagy más betegség (mellrák, sclerosis multiplex stb.) kezelésére

Melyek a Törökországban végzett csontvelőátültetések különböző típusai?

A csontvelő-átültetési eljárásokra szakosodott törökországi intézmények európai társaikhoz hasonlóan rendelkeznek a transzplantáció valamennyi létező típusának elvégzésére alkalmas felszereléssel.

Autológ csontvelő-átültetés

Az autológ csontvelő-átültetés vagy autotranszplantáció során a betegek saját egészséges őssejtjeikből kapnak átültetést. Ezeket általában az intenzív rákellenes kezelés előtt gyűjtik, majd ezt követően újra befecskendezik az immunrendszer és a vérlemezkék termelésének helyreállítása érdekében.

Allogén csontvelő-átültetés

Az allogén csontvelő-átültetés során kompatibilis donorból származó őssejteket juttatnak a betegbe. Ezt az eljárást arra használják, hogy a beteg hibás vagy beteg csontvelőjét egészséges őssejtekkel helyettesítsék a normális működés helyreállítása érdekében.

Az allogén csontvelőátültetésnek különböző típusai vannak attól függően, hogy honnan származik a donor :

  • a donor egy teljesen kompatibilis közeli rokon (gyakran testvér). Ha a donor a beteg ikertestvére, akkor ezt szinogén (izogén) transzplantációnak nevezik. Mint már említettük, az őssejtek származhatnak köldökzsinórból is;
  • a donor közeli rokon, de a szöveti antigén kompatibilitás nem teljes (50%). Ez az úgynevezett haplo-identikus transzplantáció további technikai eszközöket igényel;
  • a donornak nincs rokoni kapcsolata, de teljesen kompatibilis;

Hogyan történik a csontvelőátültetés Törökországban?

A csontvelőátültetés folyamata a tervezett transzplantáció típusától függően változik.

Az autológ csontvelő-átültetés eljárása Törökországban

Először a beteg őssejtjeit biztonságosan gyűjtik , vagy sebészi úton a csípőcsontból (általános érzéstelenítésben), vagy gyógyszeres stimulációt követően egyszerű vérvizsgálattal (perifériás vér).

A morfológusok izolálják az őssejteket, amelyeket aztán megtisztítanak és lefagyasztanak.

Amikor a beteg befejezte intenzív kezelését (kemoterápia vagy sugárterápia), az egészséges sejteket újra befecskendezik. A transzplantátumot általában műtét során adják be, vagy közvetlenül a csontvelőbe katéter (vékony, hajlékony cső) segítségével, vagy vénába történő infúzióval.

Az allogén csontvelő-átültetés eljárása Törökországban

A transzplantáció előtt a beteget felkészítik a siker esélyének növelése érdekében. Kemoterápiás kúrát alkalmaznak, amelynek időtartama az őssejtek forrásától függ (6 és 9 nap között). Célja a csontvelőben megmaradt rákos sejtek kiirtása, hogy azokat egészséges sejtekkel lehessen pótolni.

Amint a kemoterápia befejeződik, azaz a következő napon, a csontvelőátültetés vénán keresztül történik, ugyanúgy, mint a transzfúzió, lassan és orvosi felügyelet mellett.

A beteget a transzplantációt követően minden esetben 24 órán keresztül szorosan megfigyelik.

Milyen kockázatai vannak a csontvelőátültetésnek?

A csontvelőátültetést követő leggyakoribb szövődmény a kilökődés, és ez az allogén transzplantációkat érinti. A kilökődés kockázatának csökkentése érdekében a beteg immunszuppresszív kezelést kap. Ezek olyan gyógyszerek, amelyeket kifejezetten arra terveztek, hogy megakadályozzák a szervezet immunválaszát az idegen sejtekkel szemben.

Mint minden orvosi beavatkozásnál, itt is figyelembe veszik a fertőzés kockázatát . Az esetleges szövődmények elkerülése érdekében a beteg steril szobában elkülönítve marad, és megkapja a megelőzéshez és gyógyításhoz szükséges orvosi kezelést és ellátást.

Miért érdemes Törökországot választani csontvelő-átültetés céljából?

Törökország, és különösen Isztambul, az elkerülhetetlen Boszporusz mellett fekvő, egészségügyi intézményekben bővelkedő város egyre népszerűbb célpontja az orvosi turizmusnak. És nem véletlenül!

Az elmúlt évtizedek során Törökország a sikeres csontvelő-átültetések európai élvonalába került. Világszerte az Egyesült Államokkal, Németországgal és Izraellel vetekszik.

Számos világhírű hematológus praktizál Törökországban. Szilárd tapasztalattal rendelkeznek az onkohaematológia területén, néhányan több mint 30 éve praktizálnak.

A török kórházak megfelelnek a modern orvostudomány szigorú normáinak, amit az is bizonyít, hogy számos nemzetközi akkreditációval rendelkeznek. A törökországi őssejt-transzplantációs központokat az EBMT (European Blood and Marrow Transplant Group) tanúsítja .

Ráadásul a törökországi kezelés költségei lényegesen alacsonyabbak, mint sok európai országban, gyakran 50%-kal alacsonyabbak, ami a minőség romlása nélkül elérhetőbbé teszi a kezelést.

Az Isztambulban és más török városokban található klinikák és kórházak a nemzetközi betegek személyre szabott és figyelmes kezelés éről híresek, és átfogó támogatási programokat kínálnak.

Mennyi ideig kell Törökországban maradnom a csontvelőátültetés után?

Autológ csontvelőátültetés esetén a törökországi tartózkodás körülbelül 70 nap. A kórházi kezelést, amely általában 45 napig tart, ambuláns orvosi felügyelet követi. Ennek során a betegnek további három hétig kell Törökországban maradnia.

Allogén csontvelőátültetés (nem rokon donor) esetén a teljes tartózkodási idő 120 nap, amely magában foglalja a két hónapos kórházi tartózkodást.

Hogyan válasszam ki a legjobb kórházat a törökországi csontvelőátültetéshez?

Ahhoz, hogy kiválaszthassa a csontvelő-átültetésikezeléshez legmegfelelőbb kórházat, számos dologról kell tájékozódnia:

  • Az elvégzettcsontvelőátültetések típusait ;
  • A beteg korhatára, ha van ilyen; egyes csontvelő-átültetési központok nem fogadnak 16 év alatti betegeket;
  • Az orvos(ok) tapasztalata;
  • A transzplantációval kapcsolatos teljes kezelés költségei, beleértve a donor keresését is.

Vegye igénybe az INGYENES értékelést!

Kérésre és
az Ön részéről semmilyen kötelezettség nélkül.

100% ingyenes tanácsadás. Elemezzük az Ön helyzetét, igényeit és elvárásait. És megbecsüljük a szükséges költségvetést: Repülés + szálloda + taxi + kezelés.

A folyamat felett mindenkor teljes mértékben Ön rendelkezik. Teljes lelki nyugalom.


Gyakran ismételt kérdések

Mennyi a felépülési idő a törökországi csontvelő-átültetés után?

A csontvelőátültetés utáni felépülési idő általában 2 hónap. Az új csontvelő körülbelül 20 nappal a beavatkozás után kezdi el termelni a vérsejteket, de 6-12 hónapba is beletelhet, mire ezek mennyisége visszaáll a normális szintre.

Mekkora a csontvelő-átültetés sikerességi aránya Törökországban?

Betül Tavil professzor szerint egy isztambuli kórházban a csontvelőátültetés 90%-ban hatékony Törökországban. A törökországi csontvelőátültetések egyre növekvő száma arról tanúskodik, hogy a török intézmények biztonságos és egészséges transzplantációkat biztosítanak.

Milyen mellékhatásai vannak a csontvelő-átültetésnek?

A csontvelőátültetés olyan mellékhatásokat okozhat, mint fejfájás, hányinger, hányás, fájdalom, vérszegénység, alacsony vérnyomás, légszomj, láz és akár fertőzés is. Komolyabb esetben vérzés vagy graft-versus-host betegség is előfordulhat.

Mennyi ideig tart a csontvelő-átültetés?

12-36 órával a donorból történő transzplantáció után a graftot intravénásan adják be. A 3-4 órán át tartó beavatkozás után a beteget, aki nagy fertőzésveszélynek van kitéve, 2-4 hétig steril szobában elkülönítik.

Mennyi ideig kell várnom a donorra Törökországban?

Ha Ön alkalmas nem rokon donortól származó allogén csontvelő-átültetésre, az orvos donort keres a 73 francia és nemzetközi csontvelő-átültetési nyilvántartásban. A várakozás néhány héttől akár több hónapig is eltarthat.

Ki lehet őssejtdonor?

Bárki, aki jó egészségnek örvend, és 18 és 35 év közötti, adományozhat őssejteket. A kompatibilitás valószínűsége azonban ¼ a testvérek között, míg a nem rokon donor esetében 1:1 millióhoz, ezért fontos, hogy először a beteg testvéreit vizsgálják meg.

A szerzőről

Kevin

Kevin vagyok, az oldal alapítója. Személyes utam megértette velem, mennyire fontos, hogy jól tájékozódjak egy kozmetikai, fogászati, haj- vagy reproduktív orvosi beavatkozás előtt. Ma az orvosi utazáson gondolkodóknak szeretnék segítséget nyújtani azzal, hogy tájékoztatást nyújtok a beavatkozásokról, azok költségeiről, az előkészítésről és a műtét utáni nyomon követésről. Bár cikkeimet a legnagyobb odafigyeléssel írom, semmiképpen sem helyettesítik az egészségügyi szakember személyre szabott tanácsait. Meghívom Önt, hogy fedezze fel történetemet, hogy jobban megértse megközelítésemet.


‍👩‍⚕ KÉRJEN ÁRAJÁNLATOT ➡️